Jak tapetovat

bg bg spacer
go to photo gallery
main page
about me
memories
interests
news
navod

papírové tapety

Papírové tapety


jsou často vyrobeny z recyklovaného papíru, který je potištěn vzorem. Reliéfní tapety jsou vyráběny ražením pod tlakem a následně potištěny, tzv. duplexní tapety jsou vyrobeny na bázi na dvou vrstvách kvalitního papíru. Kvalita tapety se měří podle její celkové hmotnosti.

 

vliesové tapety

Netkané tapety - vlies


velkou výhodou netkaných tapet je jejich zpracování "bez nutnosti máčení, se nanášejí tapety suché přímo na lepidlem natřenou stěnu“. Materiál je tvarově velmi stabilní a lze s ním překlenout nebo skrýt drobné trhliny. Vzhledem k jejich odolnosti vůči vlhkosti lze také použít vliesové-netkané tapety ve vlhkých oblastech jako je například kuchyně. Pokud je kvalitně připravený povrch a tapety jsou pečlivě zpracovány a nalepeny v souladu s návodem výrobce, lze je velmi lehce odstranit suchou cestou bez nutnosti máčení. Lepidlo po stažení tapet zůstane na tapetách.

 

Textilní tapety


jsou vyrobeny na podkladu laminovaného papíru a tkaniny s přechody nití nebo textilních osnovních nití, v nichž jsou vlákna lepená pouze v podélném směru. Tapeta je následně barvená.

 

Přírodní tapety


tyto speciální tapety jsou ještě někdy vyráběny ručně. Stonky trávy nebo listí se vkládají do korkového základu, zde se meze nekladou. Povrch vypadá velmi realisticky a živě.

 

Plastové tapety – vinylové tapety


jsou tapety  jejichž povrch je z pěnového plastu a vytváří tak 3-dimenzionální design. Velmi jemné povrchové deformace jsou dosaženy tím, že tapeta je upravena způsobem horké ražby. Tato struktura dává uživateli tapetu s papírovým podkladem a 3D efektem.

 

Kovová obložení stěn


tapety jsou vyrobeny převážně z tenké hliníkové fólie, která je laminovaná na papír nebo textilie. Optického účinků se dosahuje s průhledným barevným nátěrem nebo leptáním a oxidací povrchu. Kovové efekty se vyrábí kromě těchto složitých technik s pomocí interferenčních pigmentů, je to jedna z možných alternativ.

 

fototapety

Fototapety


s dostupností digitální technologie tisku, roste rozmanitost a dostupnost fototapet. Umělci a návrháři mohou čerpat pestré vzory z několika zdrojů. Možnost výroby snímků jedinečné fototapety z vlastní fotografie se těší rostoucí popularitě. Tyto fototapety jsou vyrobeny na papírové bázi a jejich zpracování je o něco složitější. Je nutné důsledně dodržovat přiložený návod výrobce.

 

Home | Facebook | Napište nám | Inzerce | Odkazy

Copyright © Jaktapetovat.cz

Obsah webových stránek je chráněný autorským právem. Upozorňujeme uživatele,
že v případě zájmu o reprodukci či jiné použití obrázků, grafiky a textů z
těchto webových stránek, je potřeba získat svolení od provozovatele těchto stránek.